1000 TL Pandemi Destek Başvuruları Devam Ediyor mu?

Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmaya başlamasıyla birlikte ekonomik anlamda ciddi tedbirler alınmaya başlandı. Alınan bu tedbirler arasında en çokta 1000 TL pandemi yardım desteği dikkat çekti. Bu yardım sayesinde maddi anlamda zorluk çeken ailelere yardım edilmesi amaçlandı.

3 Faz şeklinde dağıtılmasına karar verilen yardımın üçüncü fazında ihtiyaç sahibi olduğu düşünen insanların kendilerinin başvuru yapması istendi. E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilen bu yardımların gerekli kurumlar tarafından inceleneceği açıklandı. Yapılan inceleme sonrasında olumlu ve olumsuz olarak geri dönüşler hızlı bir şekilde yapıldı. Tabi günümüzde virüs belası devam ettiği için hala başvurular da alınmaya devam ediyor.

1000 TL Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL yardım desteği başladığı günden itibaren yoğun bir şekilde kullanılıyor. Günümüzde hala almayanlar için başvurular devam ediyor. Sizde bu başvurulardan yararlanmak istiyorsanız e-devlet üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Kimlik numaranızın son hanesine göre 0-Pazartesi, 2-Salı, 4-Çarşamba, 6-Perşembe ve 8-Cuma günleri yardım başvuruları yapabiliyor. Cumartesi ve Pazar günleriyse bu sıralama olmadan başvuru yapılıyor.

Bu başvuru yapılırken daha önce almadığınıza, emekli, memur, yüksek gelirli birisi olmadığınıza dikkat ediliyor. Bunlara dikkat etmeden yapılan başvurular gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ret ediliyor. Siz ret edilmek istemiyorsanız kimlerin başvuru yapacağına dikkat etmeniz gerekiyor.

1000 TL Pandemi Desteği Başvuru Sorgulama

1000 TL yardım desteği başvurusunu yaptıktan sonra insanlar uzun zaman boyunca bu desteği onaylanmasını bekliyor. Günümüzde bir hafta içerisinde yardım incelenerek sizlere gerekli bilgilendirme yapılıyor. Bilgi başvuru sırasında girilen mail adresi veya cep telefonu üzerinden mesaj olarak gönderiliyor.

Tabi daha detaylı bilgi almak içinse yapılması gereken başvuru ekranının olduğu e-devlet sayfasına giriş yapmak olacaktır. Olumlu başvuru sonrasında buna gerek duyulmuyor olsa da olumsuz geri dönüş alanlar burada detaylı olarak sebebini öğrenme şansına sahip olabiliyor. Sizlerde bu şekilde başvurunuzun ne durumda olduğunu rahatça öğrenebiliyorsunuz. İBAN numarası girenler olumlu sonuçlanan başvurular sonrasında 1000 TL yardımlarını buradan kolayca alabilmektedir.

Yapılan Yorumlar