1000 TL Sosyal Destek Başvurusu E-Devlet

Salgın nedeniyle devlet tarafından ülkemizde birçok nakdi yardım yapıldı. Özelliklede işlerini kaybeden ve iş yerlerini kapatmak zorunda olan vatandaşlara yardımlar yapıldı ve hala yapılmaya devam ediyor. 1000 TL sosyal yardım üç faz şeklinde ülkemizde ki muhtaç insanlara dağıtılmaya devam ediyor. İlk iki faz devlet kurumları tarafından belirlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Daha sonra 3. Faz devreye girerek, ihtiyacı olduğunu düşünen insanların e-devlet üzerinden başvuru yapması istendi. Bu sayede gözden kaçan, sistem içerisinde eriyen insanlara yardım verilmesi sağlandı.

Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Şartları

1000 TL sosyal yardım başvurusu yapmadan önce şartların yerine getirilmesi isteniyor. Bu konuda başvuru öncesinde insanlara açık bir şekilde kimlerin başvuru yapamayacağı aktarılıyor.

  • Düzenli merkezi yardım alan ailelerin bir başvuru yapmasına gerek yoktur. Çünkü direkt olarak bu ailelere gerekli yardım sağlanacaktır.
    • Aynı haneden sadece bir kişi başvuru yapabilir,
    • Birinci veya ikinci fazdan yardım alanların başvuru kabul edilmeyecek,
    • 2022 sayılı kanunda yardım alacak olan belirten kişilerin olması istenmiştir.

Bu konulara dikkat ederek başvuru yapacakların yardım alma ihtimalleri çok da güçlü olacak aynı zamanda sistemi boş yere uğraştırmamış olacakları aktarılmaktadır.

E-Devlet 1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvuru

E-devlet sistemi üzerinden pandemi sosyal destek başvurusu rahatça yapabilirsiniz. İhtiyacınız olduğuna düşündüğünüz 1000 TL’yi bu sayede almayı isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle olarak e-devlet şifresine sahip olmalısınız. Bu da varsa Aile, Sosyal ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ayrılan bölüme girerek başvuru kısmına geçebilirsiniz. Tabi başvuru belirli günlerde alınabilmektedir.
Kimlik numarasının sonu “0” olanlar pazartesi, “2” olanlar Salı, “4” olanlar Çarşamba, “6” olanlar Perşembe ve “8” olanlar Cuma günleri başvuru yapabilmektedir. Sizde kendi gününüzde sistem üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. İsterseniz hiç bu günlerle uğraşmayarak hafta sonu rahatça sisteme girerek başvurunuzu yapmanız mümkündür. Başvuru işlemi sırasında sizden istenilecek tüm bilgileri doğru girmeniz, onaylanma sürecinin daha hızlı bir şekilde işlemesine yardımcı olacaktır.

Pandemi 1000 TL Yardımı Sonuç Sorgulama 2020

1000 TL yardımı sonuçlarını sorgulamak 2020 yılında basit bir şekilde yapılmaktadır. E-devlet sistemin aktif bir şekilde hizmet vermesi bu sürecin hızlı ve kolayca atlatılmasına yardımcı oldu. Yapılması gereken işlem başvurudan en az 7 ile 10 gün sonra sorgulama yapmak olacaktır.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının e-Devlet üzerinde ki sayfasına giderek, sorgulama linkine tıklamak olacaktır. İşlem sistemde ki yoğunluğa göre biraz sürerek size durum hakkında bilgi verecektir. Henüz onaylanmadı, onaylanma sürecinde, onaylandı gibi açıklamalar ile size bilgiler verilecektir. Onaylanan başvuru sahiplerine bu konuyla ilgili olarak bir mesajda gönderilecektir. Bu mesajda paranızın hangi noktadan yattığı aktarılmaktadır.

Yapılan 1000 TL Pandemi Yardım Miktarı Ne Kadar Oldu?

Pandemi süreciyle başlanan 1000 TL yardım desteklerinde üçüncü faz süreci hala devam etmektedir. Yardıma ihtiyaç olduğunun düşünenlerin tek yapması gereken sistem üzerinden giriş yaparak başvuru yapmak olacaktır.
Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada üç farklı faz döneminde 6 milyonun üzerinde haneye nakdi yardım yapıldığı açıklandı. Yani toplamda 6 milyar TL’yi bulunan bir paranın dağıtıldığı ve dağıtılmaya devam ettiği açıklandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sosyal Koruma Kalkanı olarak bilinen programlar ile birlikte bu süreç içerisinde şimdiye kadar 24 milyar TL’nin üzerinde nakdi olarak yardım yapıldığını aktardı. Bu yardımların ekonomik hayatın kaldığı yerden devam etmesini sağlaması için devam edileceği de vurgulandı.

 

Yapılan Yorumlar