11 Ayda Ev Sahibi Olun

Yapılan araştırmalar da insanların geleceğe umutla bakabilmesi ve daha rahat gelecek planları yapabilmesi için rahat bir yerde yaşamaları gerekiyor. Bunun için ilk akla gelen yer de evdir. Ancak bu evin sizin olması da gerekiyor. Başkasının evine yıllarca kira vererek oturmak sizleri her zaman rahatsız edecektir. Çünkü başkasına düzenli olarak ödeme yapmak bir süreden sonra sıkmaya ve sizleri bunaltmaya başlayacaktır.

Günümüzde ev almak için çok sayıda alternatif yöntem ve seçenek sunuluyor. Tabi birçok insan için sorun ödemeyi yapamayacaklarını düşünerek harekete geçmek oluyor. Bu ön yargılar toplum tarafından insanlara dayatılarak kira öder gibi ev sahibi olmak yerine kira ödemeye devam etmelerine neden oluyor. Doğru bir hesaplama sayesinde bu fırsat sahibi olmanız mümkün kılınıyor.

Sizde ev sahibi olabilirsiniz. Öncelikle ön yargılarınızı yıkmanız gerekiyor. Günümüzde büyük şehirlerde ev kiraları 1.000 ile 1.500 arasında değişiyor. Yani bu ödemeyi düzenli olarak yapıyorsunuz. Yani biraz daha dikkatli hareket ederseniz ev alıp, kendi eviniz içinde ödeme yapabilirsiniz. Çünkü zaten düzenli bir şekilde ödeme yapıyorsunuz.

Birçok insan uzun vadeli ödemelerden korktuğu için bundan vazgeçiyorlar. Başlangıçta çok zor gelse de uzun vadeli ödemelerde aylık ödeme miktarı ekonomi içerisinde enflasyon yüzünden değer kaybedecektir. 2020 yılında 5.000 maaş alan birisi 10 yıl sonra 10.000 maaş alabiliyor. Bu etkileri göz ardı etmemeniz gerekiyor. İşe başlamayı karar verdikten bir süre sonra zaten sistem size kolay ve yapılabilir gelecektir. Bu süre 11 ay olarak belirlenmiştir.

Sonraki sayfa