Pandemi Destek Başvuruları Devam Ediyor mu? Destek Başvurularının Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Korona Virüs döneminde yaşanan hayat nedeniyle devlet tarafından maddi anlamda ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım verilmişti. Bu yardımlar farklı seçenekler altında verilse de en çok verilen 1000 TL’lik yardımlara başvurular dikkat çekmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen bu yardımlar 1, 2 ve 3. faz olarak ailelere sunuldu. İlk iki fazda devletin belirlediği kişilere yardım verilirken, üçüncü faz için başvuru yapılması istendi. İlk iki fazda yardım alamayan insanların bu şekilde devletin sağladığı bu geri ödemesiz destekten yararlanmaları sağlandı. Bu yardımların hala devam edip etmediği insanlar tarafından merak edilmektedir.

1000 TL Pandemi Destek Başvurusu Devam Ediyor mu?

1000 TL pandemi desteğine o dönem başvuru yapmayanlar ancak ilerleyen süreçte buna ihtiyaç olduğunu düşünenlerin aklına başvuru sürecinin devam edip etmediği geliyor. Konuyla ilgili olarak Bakan Zehre Zümrüt Selçuk tarafından açıklama yapıldı. Şimdi dahi bu faz için insanların başvuru yapabileceklerini vurguladı.
Ayrıca şuan için bu yardım desteğiyle ilgili olarak ne zaman son bulacağı konusunda herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak isteyenler hala bu yardım için başvuru yapabilmektedir.

1000 TL Pandemi Destek Başvurusu Ne Zaman Açıklanıyor?

İlk andan itibaren 1000 TL değerinde ki pandemi başvurusu sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilmiştir. Bu konuda yetkili kurum Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları olduğu aktarıldı. Başvuran kişinin yaşadığı şehirde bulunan vakıf yetkilileri başvuru sahibinin bu yardımı alıp almamaya uygun olup olmadığına karar veriyorlar. Bu karar işleminden sonra ekrana düşmesi için e-devlet sisteminin onay verilmesi gerekiyor.
Bu konuyla ilgili olarak herhangi bir net tarih bulunmuyor. Ancak başvurunun ardından 7 ile 14 gün arasında başvurunun sonuçlanmasının amaçlandığı biliniyor. Sonuçlandığında size paranın hesabınıza yattığını gösteren bir mesaj gelecektir.

1000 TL Destek Parası Ne Kadar Süre Verilecek?

Pandemi destek kampanyasından bir kez yararlanan insanların aklında bu yardımın ne kadar süre verileceği merak ediliyor. Ancak bu yardım düzenli olarak yapılacağı yönünde bir açıklama bulunmuyor. Çünkü bu yardım sadece tek seferlik olarak ihtiyaç sahiplerine sunulması amaçlanıyor. Şimdiye kadar bunun tersi yönde olan herhangi bir haber de bulunmuyor. E-devlet sistemi üzerinden yapılan başvurusu olumlu olanlar tekrar bu yardım için başvuru yapamıyorlar.

Pandemi Desteği Başvurusunun Sonucu Nasıl Öğrenilebilir?

1000 TL destek yardımı için e-devlet sistemi üzerinde bulunan sayfayı kullanmanız gerekiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sitesinde bulunan başvuru ekranından ulaşarak başvurunun ne durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz. Sosyal yardım bilgileri sorgulama ekranında yapmış olduğunuz başvuruyla ilgili olarak size bilgi verilecektir.

Başvurunuz hala devam ediyor, inceleme aşamasında yazılı bir not bulabilirsiniz. Ya da olumsuz sonuçlananlar da “sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır” ekranı karşınıza çıkabilir. Bu durumun ardından bir kez yardım alanların ikinci kez başvuru yapması mümkün olmuyor. Ancak başvurusu ret edilenler bu konuda bir hata olduğunu düşünüyorlarsa tekrar incelenmesi için başvuru yapabilirler.

Pandemi Başvurusu E-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılabilir?

Virüs nedeniyle yardıma muhtaç ailelere, işten çıkanlara ve iş yerleri kapatılanlara 1000 TL destek verilmesi karar verildi. İlk iki fazda yardım alamayan ailelere üçüncü fazda e-devlet sistemi üzerinden başvurularını yapabiliyor. Hafta içi her gün kimlik numarasının son rakamına göre başvuru yapmak mümkün olurken hafta sonu bu konuda bir kısıtlama bulunmuyor. Sizde rahatça sistem üzerinden başvurunuzu yaparak sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar