Pandemi Nakit Yardım Başvuruları ve Ödemeleri Devam Ediyor

Korona Virüs nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek ödemelerine başvurular ve ödemeler yapılıyor. Üç faz şeklinde yapılan bu yardımların üçüncü fazında ihtiyacı olduğunu düşünenlerin başvuruları toplanmaya başlanmıştı. Bu sayede unutulan ailelere gerekli yardımın yapılmasına imkan tanınmış oluyor.

Kaymakamlıklarda yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları içerisinde yapılan incelemelerin ardından kimlere yardım yapılacağına karar veriliyor. 1000 TL değerinde ki bu yardıma ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız sizlerde e-devlet sisteme üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sırasında kimlik bilgileri, e-posta adresi, aylık faturanız, hanede yaşayan kişi sayısı, banka hesabı gibi bilgiler eksiksiz olarak isteniyor.

1000 TL Pandemi E-Devlet Başvuru Devam Ediyor

1000 TL korona virüs döneminde başlatılan yardımdan şimdiye kadar milyonlarca insanın yararlanması sağlandı. SGK sisteminde ve Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından bulunan ailelere öncelikle yardım yapıldı. Son olarak da bu listede yer almayan ancak virüs nedeniyle maddi anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin başvuru yapması istendi.

İç İşleri Bakanlığı tarafından oluşturulan e-devlet sayfası üzerinden başvurunun yapılması talep edildi. Başvuru kimlik numarasının son hanesine göre haftanın belirli günleri yapılırken, hafta sonu bu sınırlama olmadan herkesin yapmasına müsaade ediliyor. Başvuru sonrasında gerekli inceleme yapılıyor. Bu sayede gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin bu parayı alması sağlanmış oluyor. 7 ile 15 gün içerisinde inceleme yapılarak başvuru sonuçlandırılır.

Pandemi Başvurusundan Kimler Yararlanamaz

Bu yardımdan herkesin yararlanmasına izin verilmiyor. Belirli sınırlamalar içerisinde yer alan insanların bu yardımdan faydalanmasına izin veriliyor.

  • Faz ve 2. Faz 1000 TL yardımından almayanlar,
  • 4/a içerisinde yer alanlar,
  • 4/C kapsamında yer alan memurlar,
  • Emekliler ve SGK’dan gelir elde edenler,
  • İşsizlik ödeneğinden yararlananlar,
  • Çalışma ödeneği almaya hak kazananlar,

Burada yer alan insanların 3.Faz başvurusu yapsa dahi bu yardımdan faydalanmalarına izin verilmiyor. Sizlerde bu yardımdan yararlanmak istiyorsanız bu listenin dışında olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Herkes için bir sefere mahsus olarak verilen bu yardımdan yararlanan herkese ödemeleri hesapları üzerinden yapılarak bilgi veriliyor.

Yapılan Yorumlar