2020 Yılında Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Vermektedir?

Emekliler için yıl içerisinde önemli olan aylar vardır. Ocak ve Temmuz zamlarının yanında bankalar tarafından emekli maaşlarını alabilmek için verilen promosyonlarda önemlidir. Emekliler bankalar ile anlaşma yaparak 3 yıl boyunca maaşlarını o bankadan alma koşuluyla birlikte bankalardan belirli bir miktarda promosyon almaktadır.

Bu konuda yapılan çetin anlaşma ve promosyonlardan sonra isteyen istediği bankayı tercih edebilir. Yapılan anlaşmanın geçerlilik sağlaması için maaşın o bankaya taşınması gerekmektedir. Ayrıca yapılan sözleşmenin süresi olan 3 yıl dolmadan o bankadan çekilmemesi istenmektedir. Bunları yaparak maaşınıza ek olarak yıl içerisinde ikinci bir gelir kaynağı elde etmiş olursunuz.

2020 Yılında Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Vermektedir?

Bankalar emekli maaşları için verdikleri promosyonları yükseltmek için farklı detaylar sunmaktadır. Bu detaylar arasında sizi cezbeden ve işinizi yarayacağınızı düşündüğünüz tercih edebilirsiniz. Ortalama promosyonlar 500 TL’den başlayarak 2.550 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunlar alınan maaşın seviyesine göre de değişiklik göstermektedir. Bunu tercih etmeden hangi bankanın 2020 yılı emeklilik promosyonunun ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekiyor.

  • Denizbank emeklilere maaşlarını getirme karşılığı olarak 675 TL, 850 TL ve 1000 TL ödeme yapmayı taahhüt ediyor. Ayrıca başka bir emekliyi tavsiye etmeleri karşılığında 100 TL ekstra ödeme yapmaktadır.
  • Akbank emeklilere onları tercih etmeleri karşılığı olarak 500 TL, 625 TL ve 750 TL promosyon sunuyor. Bu ücretler emekli maaşlarının seviyesine göre sunulmaktadır.
  • Fibabanka onları tercih eden müşterilerine 500 TL, 625 TL Ve 750 TL promosyon ödemesi yapmaktadır.
  • Garanti BBVA emeklilere onlarla anlaşmalarının karşılığı olarak 750 TL, 875 TL ve 1000 TL vermektedir. Bu geçişi dijital kanallar üzerinden yapılması halinde ek olarak 50 TL, 125 TL ve 200 TL verilmektedir.
  • Bir devlet bankası olan Halkbank’sa 500 TL, 625 TL ve 750 TL promosyon ödemesi yapacağını açıklamıştır.
  • ING bankası emeklilere 750 TL promosyon sunarken, aynı zamanda verilecek kredi kartıyla 750 TL’nin üzerinde yapılan her harcamaya aylık 50 TL vermektedir. Buda toplamda 2.550 TL promosyon anlamına gelmektedir.
  • İŞ bankası başvuran emeklilere 750 TL, 875 TL ile 1000 TL promosyon ödemesi yapmayı taahhüt etmektedir.
  • Şekerbank emekli promosyonları olarak 500 TL, 625 TL ve 750 TL sunmaktadır. Banka müşterilerine iki ödeme talimatı vermeleri halinde 150 TL, yanında bir yakınını getirenlere 150 TL ve ayrıca 1000 TL’lik alışverişe 200 TL bonus imkanı sunmaktadır.
  • Vakıf Bankası 500 TL, 625 TL ve 750 TL vermektedir.
  • Ziraat Bankası emekli promosyonu olarak 500 TL, 625 TL ve 750 TL vermektedir.

Emekli Promosyonu Veren Bankalardan Hangisi Tercih Edilmelidir?

Emekli promosyon imkanı verilmesinden sonra hem bankalar hem de emekliler arasında bir çalışma başlamıştır. Bankalar daha çok emekliyi hesaplarına katabilmek için özel promosyonlar sunuyorlar. Sadece maaşlarına yardımın yanında aynı zamanda otomatik ödeme talimatı bununla birlikte kredi kartı kullanımlarına bonus imkanı veriyorlar. Bazı emekliler bu konuda daha istekli oluyor ve genelde bunları almak için geçiş yapıyorlar.

Ancak ülkemizde bulunan 13 milyon emekliden genel anlamda birçoğu maaşlarını devlet bankalarından almayı tercih ediyor. O nedenle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıf Bank en çok tercih edilen bankalar olarak öne çıkıyor. Bunun altında çok farklı sebepler bulunmaktadır. Sizde tercihinizi yaparken bunlara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Bu ödemeler her yıl düzenli olarak sizlere yapılacaktır.

 

Yapılan Yorumlar